• Gryzek psotnik zakamarnik, częsty lokator w mieszkaniach, zwalczanie gryzków

  Gryzek psotnik zakamarnik, częsty lokator w mieszkaniach, zwalczanie gryzków 

  Gryzki psocoptera ( psotniki ), skuteczne metody zwalczania.

  Psotniki ( gryzki ) zwane często wszami książkowymi z ang. booklice są malutkimi owadami często zamieszkującymi nasze domy i mieszkania. Wybierają ciemne i często wilgotne miejsca. Mogą pojawiać sie zarówno w kuchni jak i pokojach. Gryzki zwykle mają kolor żółty, brązowy, beżowy lub biały. Długość dorosłych gryzków wynosi od 0,5 do 2 mm.


   

  Gryzki - gdzie ich szukać?


  Gryzki są owadami lubiącymi wilgotne pomieszczenia, mogą niszczyć książki, tapety. Pozbądź się owadów zanim opanują mieszkanie.
  Zwalczanie gryzków nie należy do najłatwiejszych, głównie z powodu chowania się owadów w najmniejsze szczeliny w naszych domach. W spękaniach ścian, w szczelinach, pod listwami podłogowymi, ramami obrazów itp. Owady są maleńkie, z tego powodu najczęściej są zauważalne w momencie dość wysokiej populacji. W początkowych stadiach wystarczy wprowadzenie podstawowych środków zapobiegawczych tj, usprawnienie wentylacji, wietrzenie, osuszanie pomieszczeń, odkurzanie. Jeśli mimo opisanych czynności skutek nie został osiagnięty można zastosować środki owadobójcze w formie dezynsekcji opryskowej we wszystkich miejscach ich bytowania. W przypadku większych populacji ( widoczne gołym okiem w kilku pomieszczeniach ) należy zlecić profesjonalny zabieg firmie świadczącej usługi ddd, celem wykonania skrupulatnego  zamgławiania ULV. Zabieg taki jest bezpieczny i prawie o natychmiastowym efekcie, a co najważniejsze pozwala dotrzeć do wszystkich miejsc bytowania psotników tj. za regałami, ciężkimi meblami nie dającymi się odsunąć, a także w tych miejscach gdzie metoda opryskowa byłaby niemożliwa do wykonania np. na całych powierzchniach ścian i sufitów.


  Jak się pozbyć gryzków? Dlaczego są w moim domu?

  Skuteczna dezynsekcja  jest kluczowym elementem pozbycia się gryzków, natomiast należy pamiętać iż warto zadbać również by w naszym domu nie panowały sprzyjające warunki do bytowania tych nieproszonych gości. Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniach szybko powoduje pojawianie się pleśni oraz grzybów, tudzież nie wyczuwalnych i niewidocznych gołym okiem, które nie tylko są szkodliwe dla naszego zdrowia, ale są również materią którą gryzki psotniki się pożywiają. Warto również po wykonanej dezynsekcji w takich przypadkach przeprowadzić również dezynfekcję, czyli zwalczanie patogenów chorobotwórczych ( grzybów, pleśni ). Najbezpieczniejszą formą jest ozonowanie - czyli wprowadzenie do pomieszczenia specjalnego gazu, ozonu - który posiada niezwykle silne działanie utleniające a po przewietrzeniu mieszkania nie ma do wykonania żadnych dodatkowych czynności tj.mycie.

  Jeśli nie jesteś pewnien z jakim owadem masz problem kliknij na: Rozpoznaj szkodnika i porównaj w naszym katalogu owadów.

  Jeśli chcesz zwalczyć gryzki samodzielnie - skorzystaj z porad naszych ekspertów w sklepie internetowym www.pryskaj.pl . Posiadamy w sprzedaży szeroki wybór oprysków na gryzki i inne szkodniki. Zapraszamy

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...