• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Usługi  /  Deratyzacja
  Deratyzacja

  Deratyzacja 

  Co to jest deratyzacja?

  Określenie  DERATYZACJA  powstało z połączenia łacińskich słów:
  DE - usuwanie, niszczenie oraz RATUS - szczur.
  Deratyzacja jest zabiegiem mającym na celu zwalczanie, oraz odstraszanie wszelkiego rodzaju gryzoni między innymi myszy i szczurów.

   

  Montaż karmników deratyzacyjnych dla osiedli mieszkaniowych.

  Kliknij aby obejrzeć film.

  STOSOWANE PRZEZ NAS METODY DERATYZACJI

  1. METODA CHEMICZNA

  - Dezatyzacja metodą chemiczną polega na wykładaniu substancji biobójczych mających za zadanie eksterminację gryzoni z danego obszaru w wyniku ich wytrucia.
  Trutki dobierane są indywidualnie w zalezności od następujących czynników:
  - populacji gryzoni,
  - gatunku szkodników,
  - charakterystyki obiektu,
  - pory roku oraz dostępu do źródeł pożywienia i wody,

  Zgodnie z obowiązującą literą prawa, oraz względami bezpieczeństwa osób postronnych jak i zwierząt nie objętych deratyzacją - rodentycydy ( trutki ) wykładamy w zabezpieczonych stacjach tzw. karmnikach deratyzacyjnych.

  Profesjonalna deratyzacja powinna być przeprowadzona przez administracje, wspólnotę, zarządców osiedli mieszkaniowych itp. przynajmniej 3-4 razy w ciągu roku, szczególnie w okresie jesiennym. Wyżej wymienione podmioty zobowiązane są do przeprowadzania regularnej deratyzacji w budynkach w oparciu o Ustawę dot. utrzymania czystości. Prace takie najczęściej są zlecane profesjonalnym firmom deratyzacyjnym, które pełnią odpowiedzialność i pieczę nad danym obiektem.

  2. DERATYZACJA - METODA FIZYCZNA

  Metody fizyczne mogą zawierać wiele czynności które nalezy w związku z nimi przeprowadzić.
  Przede wszystkim należy ocenić wielkość populacji gryzoni oraz ich główne miejsce wystepowania i główne miejsca nachodzenia.
  Bardzo ważna jest "gryzonioszczelność" tzn. wyeliminowanie wszystkich możliwych miejsc nachodzenia do obiektów tj, dziury, szpary, przegryzione rury kanalizacyjne i wentylacyjne, uszkodzone i nieszczelne otwory okienne, drzwiowe, w okolicach rur itd.
  Kolejną rzeczą, aby deratyzacja była skuteczna jest dobranie odpowiednich substancji wabiących tzw. atraktantów które będą nęcić gryzonie w miejsca do których my chcemy je przyciągnąć.
  Dobór atraktantów też jest uzalezniony od miejsca występowania szkodników i źródeł ich pokarmu oraz gatunku gryzonia. Inaczej kwestia będzie wyglądała w przypadku suchych piwnic w blokach mieszkalnych a inaczej np w hurtowni spożywczej czy zakładzie przemysłowym.

  Po ustalewniu ww. możemy zacząć aktywnie umieszczać odpowiednie chwytacze mechaniczne, pułapki sprężynowe chwytacze żywołowne, klejowe, czy też bezpośredni odłów.
  Dobór urządzeń do deratyzacji jest bardzo szeroki, stąd musimy wziąć pod uwagę miejsce wystepowania, populację, gatunek i cel jaki chcemy osiągnąć.

  ILE KOSZTUJE DERATYZACJA ?

  Cena usługi deratyzacji zależy od kilku czynników tj. metody zwalczanie gryzoni, wielkości obietu oraz ich specyfiki. W zależności od metody zawsze warto zasięgnąć porady odpowiednich specjalistów.

  Nasza firma w związku z tym iż poza świadczeniem usług prowadzi hurtową sprzedaż preparatów i urządzeń do profesjonalnej deratyzacji - posiadamy wszelki sprzęt i preparaty dostępne w Polsce.  


  CZYM JEST KARMNIK DERATYZACYJNY ?

  Karmnik jest to urządzenie najcześciej wykonane z tworzywa sztucznego ew. metalu, posiadające przynajmniej jeden otwór wejściowy dla gryzonii oraz znajdującą się wewnątrz zatrutą przynętę pokarmową - rodentycyd.

  Karmnik deratyzacyjny winien być bezpieczny dla osób postronnych i zwierząt nie objętych zwalczaniem. Najlepszą formą jest zamek na klucz bądź kłódka.
  Karmniki na myszy i szczury przybierają rozmaite rozmiary, kształty i kolor.
  Niektóre karmniki imitują skrzynki, puszki elektryczne, studzienki rewizyjne, kamień a nawet opony.

   

  Szeroki asortyment karmników deratyzacyjnych pozwala dostosowywawć je do danych potrzeb i estetyki obiektu.

   

  SKUTECNA DERATYZCJA - JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ TRUTKĘ NA MYSZY I SZCZURY ?

  RODENTYCYDY tzw trutki dobieramy zawsze indywidualnie pod kątem danej usługi i do celu.
  Wyrózniamy rodentycydy: płynne, w formie pałeczek granulatu, płatków, gryzków, w postaci saszetek z pastą, kostek woskowych, zatrutego ziarna zbożowego, a nawet piany.

                                                      


  GRYZONIE I ICH SZKODLIWOŚĆ

  Gryzonie są odpowiedzialne za niszczenie elementów konstrukcji budynków, sprzętu - np. przegryzanie przewodów elektrycznych, niszczenie mebli, zanieczyszczanie odchodami produktów spożywczych, wyrządzanie znacznych strat materialnych i finansowych.
  Szczury i myszy stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla dzieci, osób starszych, oraz o osłabionym układzie odpornościowym. Gryzonie oprócz tego, iż niszczą dobra materialne, przenoszą także choroby odzwieżęce, pasożyty, bakterie.
  Kontakt z gryzoniami wywołuje również problemy zdrowotne związane z astmą i reakcjami alergicznymi.
   

  Biologia gryzoni, a w szczególności olbrzymi potencjał reprodukcyjny, inteligencja, oraz cechy indywidualne tj: umiejętność unikania pułapek oraz specyficzne zwyczaje żywieniowe - przyczyniają się do braku skuteczności wielu programów zwalczania ich populacji.
  Właściwe poznanie zachowań gryzoni i ich zwyczajów ma ogromny wpływ na zadowalające rezultaty wdrażanych programów zwalczania szkodników.

  Szczury i myszy mieszkają razem z ludźmi, i mówiąc w przenośni "jedzą z tego samego stołu". Strach i niechęć do gryzoni komensalnych ( współżyjących z ludźmi ), są głęboko zakorzenione w wielu kulturach. W przypadku szczurów powodem może być ich związek z dżumą, która nadal jest przyczyną zachorowań i zgonów w wielu krajach świata.

  Szczury preferują suche części sieci kanalizacyjnej, nieużywane rury i wykopy znajdujące się w sąsiedztwie szczelin lub wadliwych połączeń rur.
  Szczury często występują w mieszkaniach o niskim standardzie, w budynkach gęsto zaludnionych, których konstrukcja uniemożliwia zakładanie nor na zewnątrz. W takich warunkach zajmują one kuchnie i piwnice, współżyjąc z ludźmi co zwiększa ryzyko pogryzień. Zgodnie z wynikami pewnego badania, najczęstszymi ofiarami ugryzień szczurów są dzieci w wieku poniżej 5 lat, pochodzące z ubogich rodzin i mieszkające w warunkach poniżej standardów.

  Myszy domowe, pomimo że nie są blisko kojarzone z chorobami, nie są mile widzianymi szkodnikami i nie tylko noszą społeczne piętno, ale i przenoszą ludzkie patogeny. Szczury i myszy mogą być nosicielami wielu różnych pasożytów i zarazków chorób odzwierzęcych, przez co są nie tylko kłopotliwymi stworzeniami ale stają się szkodnikami zagrażającymi zdrowiu publicznemu.                          


  DERATYZACJA A ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA PUBLICZNEGO

  Na SCHISTOSOMATOZĘ - jedną z około 40 chorób przenoszoną przez szczury, zachorowało już 200 milionów ludzi na świecie !!
  Szczury mogą również przenosić :

  • TYFUS PLAMISTY zwany durem szczurzym,
  • SALMONELLĘ,
  • LEPTOSPIROZĘ,
  • WŁOŚNICĘ,
  • GORĄCZKĘ SZCZURZĄ

  Badanie pokazuje że w Wielkiej Brytanii szczury wędrowne były nosicielem 13 różnych pasożytów i zarazków chorób ludzkich.
  Z populacji 510 szt. szczurów wędrownych wszystkie miały pchły, 67% miało roztocza, a 38% miało wszy.  Pasożyty gryzoni działają jako nosiciele poważnych chorób, np. pierwotnym wektorem dżumy są pchły. Ugryzienia szczurów powodują infekcje. Myszy przenoszą pasożyty oraz zarazki chorób odzwierzęcych.
  Roznoszą takie choroby jak :

  • TOKSOPLAZMOZĘ,
  • DUR SZCZURZY
  • OSPĘ RIKETSJOWĄ

  Ostatnie badania wykazały że myszy domowe przenoszą nawet wirusa guza gruczołu sutkowego, który może być bezpośrednią przyczyną raka piersi.


  Kliknij aby rozpoznać szkodnika
  Sprawdź cennik deratyzacji

  Galeria zdjęć związana z pracami deratyzacyjnymi.
  Zdjęcia prezentują schwytane gryzonie, zabezpieczenia w postaci pułapek, chwytaczy i karmników.
  Ślady pozostawiane przez gryzonie oraz charakterystyczny wygląd ich odchodów.
  Galeria przedstawia również zniszczenia powodowane przez gryzonie.

  Aktualna ocena usługi

  Usługę oceniło już 2 osób. Otrzymaliśmy od nich 5.0 pkt. na 5.0 możliwych

  Zostaw swoją opinię i oceń usługę

  Opinie o usłudze

  W naszej hurtowni pojawiły się szczury. Sami wykładaliśmy trutki, niestety bezskutecznie. Skorzystaliśmy z Waszej pomocy i podpisaliśmy umowę na stałą obsługę. Innym też polecam, bo warto. Andrzej O.
  Dobra firma Andrzej Gruszka
  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...