• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Usługi  /  Dezynsekcja

  Dezynsekcja

  Dezynsekcja 

  Główną formą działalności firmy ERPOL Eryk Połeć są usługi dezynsekcji.


  Co to jest dezynsekcja?

  Dezynsekcja - z języka łacińskiego DE (usuwanie, niszczenie)  ;   INSECTUM (owad)
  a więc mamy doczynienia z niszczeniem, tępieniem, zwalczaniem i usuwaniem wszelkiech owadów i insektów.


  Dezynsekcja polega przede wszystkim na tępieniu szkodliwych owadów, zwłaszcza pasożytniczych stawonogów jak prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, rybiki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary i inne, zarówno ze względów sanitarnych jak i gospodarczych.

  Dezynsekcję wykonuje się poprzez zastosowanie:

  • środków fizycznych (para wodna, gorące powietrze, suchy lód, promieniowanie UV)
  • mechanicznych (wyłapywanie, wytrzepywanie, odkurzanie i oczyszczanie)
  • chemicznych  (stosowanie środków owadobójczych - pestycydów)
  • biologicznych  (wykorzystanie innych organizmów żywych np nicieni, szczepów bakterii lub grzybów)

  Przy zwalczaniu owadów wykorzystujemy wiele technik i metod dobieranych indywidualnie do potrzeb.

  Oferujemy skuteczną dezynsekcję wyłącznie atestowanymi preparatami w Warszawie i okolicach.

  Zobacz ile kosztuje dezynsekcja Warszawa: CENNIK DEZYNSEKCJI w Warszawie


  METODY DEZYNSEKCJI STOSOWANE PRZEZ NASZĄ FIRMĘ

   

  Dezynsekcja metodą klasyczna (opryskowa)


  Polega na ciśnieniowej aplikacji ciekłych środków owadobójczych z wykorzystaniem różnego rodzaju opryskiwaczy (ręcznych, plecakowych, spalinowych, polowych).
  Metoda opryskowa jest najczęściej stosowaną formą dezynsekcji. Do oprysków używa się głównie wodnych roztworów insektycydów aplikując je w miejscach wędrówek i przebywania owadów. Można ją stosować do zwalczania każdego rodzaju owadów.

  Dezynsekcja żelowa (stosowanie zatrutych przynęt)


  Metodę tę stosuje się do zwalczania mrówek i karaczanów (prusaków, karaluchów). Polega na punktowej aplikacji insektycydu o konsystencji żelu w miejscach bytowania szkodników i na ścieżkach ich wędrówek.
  Z racji aplikacji preparatu w konkretnych miejscach, metodę tę można stosować w obiektach szczególnego ryzyka gdzie należy zachować specjalne środki ostrożności (żłobki, przedszkola, gastronomia, lokale mieszkalne etc.) Zabieg można wykonać w obecności dzieci i zwierząt ponieważ ponieważ środek aplikowany jest w niedostępnych miejscach.
  Preparat wykłada się specjalnym pistoletem w określonych miejscach
  i dawkach. Metoda jest wyjątkowo dyskretna i bezpieczna.  Zgon owadów następuje w wyniku spożycia preparatu zawierającego w swoim składzie atrakcyjne składniki pokarmowe
  i insektycyd.

  Dlaczego warto wybrać metodę żelową?

  Metoda jest skuteczna zarówno w domach jednorodzinnych jak i budynkach wielomieszkaniowych, jest bezpieczna i długotrwała (żel zabezpiecza nasze mieszkanie na wiele miesięcy a nawet lat. Metoda żelowa jest często stosowana w lokalach gastronomicznych - restauracjach, barach itp. ze względu na możliwość pracy nawet podczas dezynsekcji!!

  • Nie trzeba chować jedzenia ani szczególnie przygotowywać się do zabiegu metodą żelową!
  • Zalecenia z uszczelnieniem najważniejszych miejsc przekazuje technik podczas dezynsekcji.
  • Nie ma potrzeby wietrzenia i opuszczania pomieszczeń po dezynsekcji ani w trakcie. Dlatego zaleca się ją stosować w gastronomii, szpitalach, hotelach, żłobkach i innych miejscach gdzie nie ma możliwości opuszczenia pomieszczeń.
  • Środki owadobójcze w postaci żelu można stosować przy obecności domowników lub pracowników bez konieczności przerywania pracy. Również przy dzieciach, chorych czy alergikach.

  Nowoczesne środki stosowane przez Nas potrafią skutecznie wytępić owady odporne na najczęściej stosowane insektycydy, środki żelowe działają na zasadzie trutki pokarmowej.

  Dezynsekcja metodą zamgławiania ( termicznego lub aerozolowania ulv )

  W zależności od rodzaju urządzenia stosowanego do nanoszenia preparatów chemicznych, metodę tę głównie stosuje się do poddawania zabiegom wysokich i przestronnych pomieszczeń, oraz wykonywania prac w terenie otwartym.
  Metoda polega na rozpylaniu w powietrzu cieczy roboczej (insektycydu) w postaci aerozolu o kropli wielkości kilkunastu mikronów (ulv - ultra low volume). Metoda cechuje się doskonałą penetracją środków w trudno dostępnych miejscach. W zależności od maszyny używanej do zabiegów, można wytworzyć gorącą mgłę bądź zimną. Zamgławianie stosuje się przy zwalczaniu owadów latających tj. komarów, meszek, much, moli oraz owadów biegających tj. prusaków, karaluchów oraz pluskiew domowych.

  Dezynsekcja metodą wymrażania (suchym lodem)

  Metoda 100% ekologiczna stosowana w Polsce na chwilę obecną jedynie przez naszą firmę. Technika polega na wykorzystaniu naturalnych właściwości fizycznych ciekłego dwutlenku węgla. W trakcie aplikacji specjalistycznym urządzeniem CRYONITE powstaje suchy lód w formie śniegu o temperaturze -78 st.C
  Tak niska temepratura pozwala na natychmiastowe schłodzenie powierzchni poddawanej zabiegowi w stosunku do otoczenia o ok 100st.C i uszkodzenie (krystalizację) komórek żywych organizmów (owadów i ich jaj).
  Metoda Cryonite jest polecana wszędzie tam gdzie tradycyjne metody chemiczne są niepożądane. Wymrażanie suchym lodem stosuje się do zwalczania pluskiew domowych.

  Gazowanie w mieszkaniu

  Metoda gazowa (fumigacja, gaz, gazowanie – stosowana do zwalczania owadów biegających i latających tj. pchły, pluskwy, mole, prusaki, karaluchy i inne ) jest to metoda polegająca na stosowaniu preparatów chemicznych tworzącymi lotne związki, opary. Preparaty dostępne na rynku występują najczęściej w formie świeć dymnych, pojemników samo opróżniających, pastylek, tabletek i płytek. Substancja czynna wykazuje działanie bójcze poprzez drogi oddechowe – wymaga opuszczenia pomieszczenia od 12 do 48 godzin.

  GAZOWANIE PLUSKIEW - czy to jest skuteczne?

  Gazowanie pluskiew było przez wiele lat najpopularniejszą metodą dezynsekcji do walki z pluskwami stosowaną przez firmy ddd. Nie oznacza to, że było ono w pełni skuteczne – raczej było szybkie, proste i nie wymagało posiadania, absolutnie, żadnej wiedzy o tym owadzie.

  Firmy nie interesowały się też często jaki jest czynnik aktywny w preparatach tj. WINYLOTOX SUPER, WINYLOSEP, WINYLOTOX 1000 EC, CROTO 1000 EC, AEROFUM, FENDA i inne. Może, gdyby wczytały by się w treść pisma WSSE z 1996 r. to stwierdziły by, że używanie preparatów na bazie dichlorfosu (DDVP) nie jest wskazane, także ze względu na ich własne zdrowie.

  Od roku 1996, wg pisma WSSE, nie należało stosować gazowania w budynkach mieszkalnych, szpitalach, żłobkach, przedszkolach, domach opieki społecznej, magazynach żywnościowych. Preparaty te można było stosować wyłącznie do dezynsekcji niezamieszkałych, wolno stojących budynków np. remontowanych.

  Od 2008 insektycyd zabroniony w rolnictwie.

  Od 2012 zabronione wytwarzanie, likwidacja zapasów magazynowych.

  Od 2013 zabroniony całkowicie (produkcja, wwóz, użycie).

  Obecnie decyzją Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych ze względu na toksyczność DDVP (dichlorofosu) nie można wytwarzać, sprzedawać oraz używać jakichkolwiek preparatów na jego bazie, wszystkie pozwolenia zostały wycofane.

  Link do rejestru produktów biobójczych:

  http://bip.urpl.gov.pl/produkty-biobojcze

  Wydaje się to logicznym następstwem Protokołu Genewskiego z 1925r., który zakazywał użycia tych środków na wojnie oraz Konwencji O Zakazie Broni Chemicznej z 1993r., która zakazuje też produkcji. Komisja Europejska po przeanalizowaniu sprawy doszła do wniosku, że ten związek fosforoorganiczny jest groźny dla ludzi nie tylko podczas działań wojennych.

  Obecnie pod pojęciem tzw. gazowania mieszkania stosuje się świele dymne, preparaty w aerozolach itp. Metoda polegająca na zamgławieniu pomieszczenia przy użyciu świec dymnych w celu pozbycia się niechcianych insektów tj. pluskiew domowych, prusaków, karaluchów, moli, szubaków i innych. Środki stosowanie do gazownia mieszkania świecami dymnymi posiadają wszystkie aktualne pozwolenia MZ. do stosowania w lokalach mieszkalnych.

  UWAGA! Jak rozpoznać firmę stosującą niedozwolone metody gazowania?

  Jeśli firma dezynsekcyjna prosi nas o opuszczenie mieszkania od 24h - do nawet kilku dni, zaleca dodatkowo szczegółowe uszczelnienie mieszkania, a zabieg miałby być wykonany w formie opryskowej środkiem który wydziela trujące opary. (DDVP) dichlorfos.

  Zawsze należy wymagać dokumentacji dotyczącej zastosowanego preparatu.

  Dezynsekcja metodą opylania

  Technikę tę wykorzystuje się jako nanoszenie substancji pylistych (ziemi okrzemkowej, kwasu bornego oraz insektycydów) w formie pudrów i pyłów za pomocą miechów i opylaczy.
  Preparaty w formie pylistej nanoszone są na powierzchnie gdzie nie jest możliwa dezynsekcja przy użyciu środków płynnych (np. w urządzeniach elektrycznych i elektronicznych), a także tam gdzie zadaniem użytego środka będzie przenoszenie go przez owady. Opylanie powierzchni stosuje się przy zwalczaniu os, szerszeni, karaluchów, rybików, mrówek, pluskiew, pcheł itp.

   

  Dezynsekcja metodą wygrzewania termicznego

  Do wykonania prac dezynsekcyjnych wysoką temperaturą >60st.C używa się specjalistycznych pieców grzewczych, zasilanych energią elektryczną bądź paliwem płynnym. Piece podgrzewają powietrze i przedmioty do zadanych wartości. W skutek utrzymywania takiego stanu przez określony czas - dochodzi do zgonu owadów, larw i zniszczenia jaj. Podczas dezynsekcji termicznych na bieżąco monitoruje się wartości temperatur z zainstalowanych czujników. Wygrzewanie obiektów jest 100% ekologiczną metodą eksterminacji szkodników.
  Tę metodę stosuje się przy likwidacji szkodników magazynowych (moli, trojszyków, wołków etc) w obiektach przechowalniczych, młynach, zakładach produkcyjnych itp, oraz przy zwalczaniu owadów sanitarnych i pasożytniczych.


  Firma ERPOL świadczy profesjonalne usługi z zakresu dezynsekcji, mające na celu zwalczanie owadów w pomieszczeniach produkcyjnych, magazynowych, biurowych oraz mieszkalnych. Świadczymy również usługi usuwania gniazd os i szerszeni oraz zwalczania innych dokuczliwych owadów na zewnątrz tj: komarów, much, meszek, mrówek itp.
  Usługi świadczymy zgodnie z wymogami szeroko pojętego bezpieczeństwa zdrowotnego ludzi i zwierząt, wykorzystując nowoczesne specjalistyczne preparaty wiodących światowych producentów.

  Kliknij aby rozpoznać szkodnika
  Sprawdź cennik dezynsekcji

  Interwencyjny zabieg zwalczania karaczanów METODĄ SZOKOWĄ w piekarni.

  Kliknij aby wyświetlić film:

  PROFESJONALNA DEZYNSEKCJA W WARSZAWIE i INNYCH miastach w Polsce.

  Jakie są rodzaje dezynsekcji?

  • dezynsekcja Warszawa

  Dezynsekcja Warszawa odnosi się do profesjonalnych usług związanych z eliminacją szkodliwych owadów w stolicy Polski, Warszawie. Usługi te obejmują zwalczanie różnych gatunków insektów, takich jak prusaki, karaluchy, pluskwy domowe, obrzeżki gołębie, mrówki, mole, pchły, rybiki cukrowe, osy, szerszenie, ptaszyńce kurze i wiele innych.

  Dezynsekcja w Warszawie jest niezbędna ze względu na różnorodność i liczbę szkodników, które mogą infekować domy i miejsca pracy. Bez odpowiedniej eliminacji, szkodniki mogą powodować szereg problemów, takich jak uszkodzenie mienia, choroby i dyskomfort.

  • dezynfekcja Warszawa

  Dezynfekcja w Warszawie oferuje szeroki zakres usług, które pomagają w walce z bakteriami, wirusami i innymi mikroorganizmami, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Usługi te obejmują dezynfekcję powierzchni, sprzętu, pojazdów i innych obszarów, które mogą być źródłem infekcji.

  • deratyzacja Warszawa

  Deratyzacja Warszawa odnosi się do usług związanych z eliminacją szkodników - gryzoni, takich jak myszy i szczury, w Warszawie. Deratyzacja jest niezbędna w wielu różnych miejscach, takich jak domy, biura, restauracje, magazyny, a nawet miejsca publiczne, takie jak parki i place. Gryzonie mogą przynosić wiele problemów, w tym uszkodzenie mienia, rozprzestrzenianie chorób i ogólne niewygody.

  • dezodoryzacja Warszawa

  Deodoryzacja Warszawa to usługa która odnosi się do zabiegów związanych z neutralizacją nieprzyjemnych zapachów w Warszawie. Deodoryzacja jest niezbędna w wielu różnych miejscach, takich jak domy, biura, restauracje, hotele, samochody, a nawet miejsca publiczne. Nieprzyjemne zapachy mogą powodować dyskomfort i negatywnie wpływać na jakość życia. Usługi deodoryzacji w Warszawie polegają na różnych metodach i technologiach aby skutecznie neutralizować nieprzyjemne zapachy. Mogą to być specjalistyczne środki chemiczne, ozonowanie, a nawet specjalistyczne urządzenia do oczyszczania powietrza.

  • ozonowanie Warszawa

  Ozonowanie Warszawa to profesjonalny zabieg, wykonywany w celach nie tylko dezynfekowania pomieszczeń, ale także usuwania uciążliwych zapachów, grzybów lub pleśni. Dodatkowo proces ten pozwala skutecznie eliminować owady, które przenoszą patogeny i są źródłem licznych oraz niebezpiecznych, chorób.

  Ozonowanie pomieszczeń jest obecnie jedną z najbezpieczniejszych i ekologicznych metod dezynfekcji. Wykonując usługę ozonowania, pozbywamy się wszelkich bakterii, drobnoustrojów, a także zarodników grzybów. Ozon, który zostaje wytworzony za pomocą generatora ozonu lub generatora elektrostatycznego, oczyszcza powietrze w każdym zakątku pomieszczenia, docierając do najmniejszych szczelin. To pozwala osiągnąć pewność, że nie zapomnimy o sterylizacji żadnego miejsca. Ozonowanie posiada wysoką detergentowość, a jego działanie jest podobne do wirusów i bakterii. Dodatkowo, wykonując usługę ozonowania, nie wytwarzamy żadnych trujących pozostałości, w przeciwieństwie do obecnych dezynfekujących środków chemicznych.

  Warto zaznaczyć, że ozonowanie mieszkań jest bardzo wygodną metodą oczyszczania powietrza. Generatory ozonu można wykorzystywać zarówno w małych pomieszczeniach, jak i na dużych powierzchniach, a także w środkach transportu, takich jak autobusy czy samoloty

  • odpluskwianie Warszawa
  • odkomarzanie Warszawa
  • odkleszczanie Warszawa

  Zamów wycenę profesjonalnej dezynsekcji: 510558588 lub biuro@pryskanie.pl

  Gwarantujemy bezpieczeństwo i niezawodność naszych usług.

  Zawsze wystawiamy protokół sanitarny oraz pisemną gwarancję.

  Usługi dezynsekcji wykonujemy w różnych obiektach. Zarówno w prywatnych mieszkaniach i domach jak również w obiektach przemysłowych i komercyjnych: w piekarni, w aptece, w sklepie, w restauracji, hotelu itd.
  Stosujemy metodę: klasyczną czyli opryskową, żelową, opylanie, zamgławianie, aerozolowanie itd.

  Aktualna ocena usługi dezynsekcji

  Usługę oceniło już 7 osób. Otrzymaliśmy od nich 5.0 pkt. na 5.0 możliwych

  Zostaw swoją opinię i oceń usługę dezynsekcji

  Opinie o usłudze dezynsekcji

  Dezynsekcja karaluchów przebiegła wzorowo, firma używa bez zapachowych preparatów bezpiecznych dla dzieci i zwierząt. Skutek oprysków widoczny już drugiego dnia po zabiegu. Polecam Dagmara z Warszawy
  Dezynsekcja w mieszkaniu w Warszawie przeprowadzona wzorowo, owady padły po kilku godzinach. Metoda wymrażania wykonana perfekcyjnie. Polecam wszystkim alergikom. Maciej Sitko
  Najlepsi profesjonaliści z firmy Erpol. Wykonali dezynsekcję u mnie i moich znajomych sprawnie i profesjonalnie. Marcin K
  Dezynsekcja na prusaki przebiegła wzorowo. Sympatyczni fachowcy ktorzy naprawde znaja sie na swojej robocie. Środki ktorymi sie posluguja sa bezpieczne dla dzieci i zwierząt. Barbara Rzepka
  Usługa wykonana na najwyższym poziomie. Polecam! Gertruda Starska
  Dezynsekcja przebiegła wzorowo! Miałem problem z karaluchami. Dzięki usłudze żelowania nareszcie pozbyłem się tego problemu. Na dodatek działają na bezpiecznych dla dzieci i osób starszych preparatach. Polecam Mariusz Zawadzki
  Dziękuję za zwalczanie karaluchów metodą opryskową. Pan który wykonywał oprysk miał dużą wiedzę o robactwie. Polecam każdemu kto ceni sobie bezpieczeństwo i profesjonalizm. Ireneusz Szczepkowski
  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...