• Odkomarzanie, jak się pozbyć komarów?

  Odkomarzanie, jak się pozbyć komarów? 

  Odkomarzanie, jak się pozbyć komarów i kleszczy?

  Zwalczanie uciążliwych owadów latających ( komarów i meszek ) - to forma zabiegu mająca na celu poprawę naszego samopoczucia i przyjemności spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu - w ogrodzie, parku, nad jeziorem, i w wielu innych miejscach gdzie obecność owadów jest wyjątkowo uciążliwa. Zabiegi zwalczania komarów wykonuje się przy zastosowaniu specjalistycznych urządzeń, metod i odpowiednich środków.

   

  Usługę zwalczania komarów można wykonywać następującymi metodami:

  • metodą chemiczną
   - opryskową
   - zamgławianiem przestrzennym
                  - termicznym tzw. gorącą mgłą
                  - aerozolowaniem ULV tzw. zimną mgłą
  • metodą biologiczną
  • metodą fizyczną

  Zwalczanie komarów i meszek metodami chemicznymi:


  Większość preparatów chemicznych wykazuje nieobojętne działanie dla organizmów wodnych np.ryb, toteż należy mieć na uwadze właściwe zabezpieczenie zarybionych akwenów. Zalecamy, aby przed zabiegiem przykryć folią przydomowe oczka wodne, bądź zgłoszenie nam tego faktu, abyśmy mogłi to wykonać za Państwa.

  Odkomarzanie wykonuje się przy odpowiedniej pogodzie i w określonych porach dnia: wcześnie rano, bądź późnym popołudniem.
  Zależne jest to od cyklu biologicznego tych owadów, ich największej aktywności, oraz ochrony i minimalizowania skutków ubocznych w stosunku do owadów pożytecznych i niedocelowych np. pszczół, trzmieli itd
  Warto również poinformować sąsiadów o planowanym przeprowadzanym zabiegu, a jeśli znajduje się w pobliżu pasieka pszelarska - jest to wręcz konieczne !!

  Jak wykonać zabieg odkomarzania?:

  Przed zabiegiem odkomarzania należy przykryć, bądź pochować zabawki dla dzieci, nakryć zarybione oczka wodne, usunąć poidła i karmniki dla zwierząt, zamknąć okna i drzwi od budynków.
  Po sporządzeniu odpowiednich roztworów chemicznych wykonuje się oprysk drobnokroplisty spalinowymi opryskiwaczami turbinowymi, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc gdzie znajdują się owady a także miejsc ich lęgu. Zabieg przy użyciu tego typu sprzętu pozwala na dokładną aplikację środków w krótkim czasie na znacznej powierzchni. Zabieg zamgławienia przestrzennego wykonuje się przy użyciu tzw zamgławiaczy termicznych (na gorąco), bądź ultraniskoobjętościowych ULV (na zimno) - wytwarzających w ten sposób mgłę chemiczną.

  Na czym polega odkomarzanie metoda zamgławiania przestrzennego?

  Odkomarzanie metodą zamgławiania przestrzennego to usługa mająca za zadanie nanoszenie określonych substancji w formie mgły chemicznej. W przypadku zamgławiania wyrzucana kropla preparatu jest zdecydowanie mniejsza i lżejsza niż w przypadku oprysku, co pozwala jej swobodniej unosić się w powietrzu i przedostawać wszędzie tam gdzie jest to pożądane.
  Zamgławianie w stosunku do oprysku zdecydowanie lepiej i dokładniej penetruje bujną wilgotną szatę roślinną: krzewy, gęstwiny, szuwary i zarośla. Są to idealne miejsca lęgu i rozwoju dla krwiopijnych komarów i meszek.

  Skuteczność zabiegów odkomarzania jest bardzo wysoka, jednakże zalecamy objęcie czynnościami jak największego obszaru.

  Odkomarzanie metodą biologiczną poprzez stosowanie larwicydów:

  Polega na aplikacji owadobójczych środków mikrobiologicznych w miejscach rozwoju larw komarów, dotyczy to w szczególności miejsc występowania wody stojącej tj. stare opony, wiadra, puszki, rowy melioracyjne, kałuże, sadzawki, stawy, jeziorka, oczka wodne, a także w wodach płynących w przypadku zwalczania larw meszek - z wyłączeniem zbiorników i ujęć wody pitnej.
  Środki biologiczne nie wpływają negatywnie na inne gatunki owadów - cechuje je selektywne działanie. Larwy komarów i meszek po spożyciu środka przestają pobierać pokarm, co skutkuje ich zgonem po kilku dniach od aplikacji. Larwicydy zawierają w swoim składzie zarodniki przetrwalnikowe laseczki Bacillus Thuringensis var israelensis serotyp H14 szczep AM65-52 oraz kryształy delta-endotoksyny tej bakterii. Larwicydy nie działają na dorosłe komary i meszki. Nie wpływają szkodliwie na ryby, płazy, skorupiaki, mięczaki i inne organizmy wodne. Są całkowicie bezpieczne dla człowieka oraz zwierząt dzikich i domowych.

  Odkomarzanie metodą fizyczną:

  Od niedawna na rozlewiskach i na terenach podmokłych, stosuje się środki  działające na zasadzie tworzenia bardzo cienkiego filmu silikonowego na powierzchni wody. Film (błona) ma bardzo niskie napięcie powierzchniowe, które wywiera wpływ na cykl życiowy komarów dwoma następującymi sposobami:

  • zniechęca samice komarów do składania jaj na powierzchni,
  • zapobiega przyczepianiu się poczwarek do powierzchni i rozwojowi do osiągnięcia dojrzałości, a tym samym uniemożliwia dalszy rozwój i wylot dojrzałych komarów z wody, w efekcie czego larwy komarów giną.

  Badania przeprowadzone przez wiele wiodących uczelni międzynarodowych wykazały że preparaty tego typu są w 100% skuteczne w przerywaniu cyklu życiowego komarów i całkowicie bezpieczne dla środkowiska - silikony rozkładają się w przyrodzie na nieszkodliwe krzemiany. Poza swoim niskim napięciem powierzchniowym środki takie posiadają pewne inne cechy, które czynią je bardzo skutecznymi produktami w zwalczaniu komarów:

  • po wlaniu środka do wody - całkowicie pokrywają daną powierzchnię ( tworząc ciągłą barierę dla komarów)
  • są elastyczne wobec silnych wiatrów na otwartych wodach i nie gromadzą się na boku zbiorników wodnych wraz z wiatrem,
  • ponieważ są oparte na silikonie, są odporne na rozkład pod wpływem promieni ultrafioletowych.

  Inną metodą fizyczną przy zwalczaniu komarów jest stosowanie lamp owadobójczych, emitujących światło ultrafioletowe UV-A o długości fali 315–400 nm. Światło takie jest niewidzialne dla oka człowieka, jednakże niezwykle skutecznie przyciąga za to owady - które trafiają na pułapkę w formie mat lepowych bądź siatek elektrycznych, skutecznie je eliminując.
  Pamiętajmy aby lamp UV nie instalować na zewnątrz budynków - wabiąc w ten sposób wszystkie owady przyczyniamy się do zabijania tych obojętnych dla człowieka ale również pożytecznych !!


  Orientacyjny koszt usługi odkomarzania terenów otwartych

  do 1000m2 - 400 zł
  1000m2 - 3000m2  -  800zł
  3000m2 - 1ha  -  800zł+200zł za każde dodakowe 1000m2


  UWAGA!
  Mamy przyjemność poinformować iż od 2015 roku w momencie gdy zakupiliśmy najwydajniejszy i najbardziej zaawansowany sprzet do zabiegów zwalczania komarów, meszek i innych owadów latających - dzięki niemu jesteśmy w stanie zabezpieczać największe obszary, które dotąd należało opryskiwać z samolotów.
  Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.
  Teraz żadne zlecenie nam nie straszne.
  Potężny zasięg urządzenia, nawet do 100 m. 
  Zwalczanie uciążliwych komarów jeszcze nigdy nie było tak proste !!


  Obejrzyj przykładowe filmy z odkomarzania na naszym kanale YouTube i zobacz jak pracujemy.  Chcesz spróbować zwalczyć komary samodzielnie?   Wejdź na  www.pryskaj.pl
  Oferujemy profesjonalne repelenty, lampy UV, elektrofumigatory, oraz całą gamę środków na komary, meszki, kleszcze i inne owady. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową jak również sprzedaż stacjonarną w naszych sklepach w Warszawie. Zapraszamy
   

  Zabiegi zwalczania komarów idealnie sprawdzą się na polu golfowym, w parkach miejskich, na placach zabaw, osiedlach, działkach prywatnych itp. Zabiegi wykonywane nie tylko w Warszawie ale również jej okolicach. W przypadku większych powierzchni równierz na terenie całej Polski.
  Zwalczanie komarów Warszawa, Legionowo, Konstancin, Piaseczno, Wilanów, Łomianki


   

  Oferujemy profesjonalne zwalczanie komarów w ogrodach, w altanach, na posesjach prywatnych, w parkach i innych obiektach publicznych. Terenem na którym działamy jest całe woj. mazowieckie, nie tylko Warszawa. Wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt i profesjonalne środki chemiczne. Gwarantujemy bezpieczeństwo, skuteczność, umiarkowane ceny. Zwalczanie komarów, meszek i kleszczy tylko z firmą ERPOL

  Aktualna ocena usługi

  Usługę oceniło już 2 osób. Otrzymaliśmy od nich 5.0 pkt. na 5.0 możliwych

  Zostaw swoją opinię i oceń usługę

  Opinie o usłudze

  Działka leśna, obok jeziorko, teren trudny. W lecie widziałem ten sprzęt w akcji. Robi wrażenie naprawdę. Efekt piorunujący. Będę was polecał !! Adam Adiks z Magdalenki
  Wystarczy postawić naczynie z wodą by zniosły jaja ja te larwy daje rybom akwariowym, va av
  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...