• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Publikacje  /  Pchły - zwalczanie

  Pchły - zwalczanie

  Pchły - zwalczanie 

  Jednym z najpowszechniejszych insektów, który może rozprzestrzenić się w środowisku ludzi jest pchła. Gatunek ten żywi się krwią, dlatego odnajduje sprzyjające warunki do bytowania wszędzie tam, gdzie przebywają zwierzęta – zarówno domowe, jak i hodowlane, oraz ludzie. Pchły składają jaja m.in. w posłaniach zwierząt, dlatego w przypadku dezynsekcji należy pamiętać również o tym, aby zdezynfekować powierzchnie i materiały, w których zwierzęta śpią. Inwazja pcheł może objąć nie tylko pomieszczenia gospodarcze, takie jak kurniki, stajnie, obory czy chlewnie, ale także nasze domy! Na ataki tych insektów narażony jest również człowiek. Co robić, gdy populacja pcheł rozrosła się do takich rozmiarów, że nie jesteśmy w stanie zwalczyć jej samodzielnie? Należy poprosić o pomoc profesjonalistów.

  Jak zwalczyć pchły?

  Powierzchnie w miejscach rozprzestrzenienia pcheł należy poddać dezynsekcji w formie oprysku lub zamgławiania. Dobór metody zależy głównie od powierzchni pomieszczenia. Do 80 metrów kwadratowych rekomendujemy klasyczną metodę opryskową, natomiast dla lokali mieszkalnych do 60 metrów kwadratowych i dla lokali użytkowych do oraz powyżej 150 metrów kwadratowych rekomendujemy połączenie metody opryskowej i zamgławiania ULV.

  W metodzie zamgławiania ULV w pomieszczeniu wytwarzana jest specyficzna mgła chemiczna, która charakteryzuje się tym, że niewielkie krople mogą bezproblemowo penetrować przestrzenie trudno dostępne w tradycyjnej metodzie opryskowej. Wnikają m.in. w szpary, szczeliny, przestrzenie za meblami i wyposażeniem, których nie można odsunąć, unoszą się pod sufitem itp. Na czas dezynfekcji metodą zamgławiania okna powinny być zamknięte, a wentylacja uszczelniona. Pomieszczenie należy opuścić na kilka godzin. Po powrocie wnętrze należy dokładnie przewietrzyć, a powierzchnie umyć.

  Profesjonalna firma zajmująca się dezynfekcją i dezynsekcją pomoże państwu w doborze najodpowiedniejszej metody do indywidualnych potrzeb. Bez względu na to, czy interwencji wymaga mieszkanie czy budynek gospodarczy, pomożemy pozbyć się pcheł raz na zawsze.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...