• Jak się pozbyć karaluchów w domu?

  Jak się pozbyć karaluchów w domu? 

  Nie od dziś wiadomo, że czystość w mieszkaniu jest bardzo istotna. Kiedy nie zadbasz o nią wystarczająco, z biegiem czasu mogą pojawić się w nim karaluchy. Jeśli Cię to spotkało, nie przejmuj się! Istnieją skuteczne sposoby na to, żeby pozbyć się tych szkodników ze swojej przestrzeni. Jak to zrobić?

  Na początek warto zaznaczyć, że karaluchy to bardzo odporne insekty, dlatego, jeśli zagnieździły się już w Twoim mieszkaniu, domowe sposoby na ich usunięcie mogą się nie sprawdzić. To wszystkożerne zwierzęta, które bez żadnego pożywienia potrafią wytrzymać do 40 dni. Co więcej, są uodpornione na wiele trutek, którymi raczą ich właściciele mieszkań, a do tego mogą bez szwanku wyjść nawet z silnie napromieniowanych przestrzeni.

  Najczęściej można je spotkać w trudno dostępnych przestrzeniach takich jak szczeliny za szafkami, pod lodówką czy innych miejscach tego typu.

  Domowe sposoby i nie tylko

  Jeśli nie wiesz jeszcze, czy sięgnąć po usługi profesjonalnej firmy dezynsekcyjnej, możesz użyć mieszanki cukru i kwasu borowego, który znajdziesz niemal w każdej aptece. Cukier przyciągnie karaluchy i razem z kwasem przyklei się do ich nóg. Po tym zaniosą go do siedliska, gdzie zatruje wszystkie szkodniki.

  Kiedy to nie działa, możesz sięgnąć po usługi doświadczonej firmy dezynsekcyjnej, która potraktuje karaluchy silnymi detergentami w aerozolu, proszku lub sprayu.

  Dlaczego to dobry pomysł?

  Warto się na to zdecydować, ponieważ wtedy możemy mieć pewność, że skutecznie pozbędziemy się wszystkich szkodników z mieszkania. Profesjonaliści, którzy posługują się środkami owadobójczymi w sprayu, dotrą do wszystkich zakamarków, nawet tam, gdzie ciężko jest się dostać. Dla wielu osób to bardzo trudne, dlatego nawet kiedy spróbują na własną rękę pozbyć się insektów, te wracają, ponieważ zdołały się ukryć w różnych zakamarkach w domu.

  Firma Erpol oferuje takie usługi - jeśli tylko chcesz, przyjedziemy do Ciebie i skutecznie wytępimy wszystkie szkodniki tak, byś mógł na nowo czuć się komfortowo w swoim domu.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...