• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Publikacje  /  Zwalczanie świerzbu

  Zwalczanie świerzbu

  Zwalczanie świerzbu 

  Świerzbowiec ludzki to gatunek zewnątrzpasożytniczego roztocza, który wywołuje chorobę zwaną świerzbem (łac. scabies). Pasożyt rozmnażając się na powierzchni skóry człowieka i zwierząt żywi się jej komórkami. Charakterystyczne objawy skórne to m.in. wielopostaciowe wykwity w postaci grudek, pęcherzyków, bąbli pokrzywkowych itp., które bardzo swędzą. Do zakażenia świerzbem dochodzi w kontakcie bezpośrednim, na przykład przez podanie ręki, ale też pośrednio, na przykład poprzez korzystanie ze wspólnych ręczników, pościeli, zabawek. Rozwojowi świerzbu sprzyjają złe warunki higieniczne oraz przeludnienie.

  Zwalczanie świerzbu

  Osoba zakażona świerzbowcem wymaga pilnej pomocy lekarskiej. Chorobę leczy się z zastosowaniem preparatów działających na skórę powierzchniowo. W okresie leczenia chory musi szczególnie dbać o higienę, często zmieniać odzież oraz bieliznę. Wszelkie materiały mające styczność ze skórą człowieka powinny zostać wyprawne, a następnie wyłączone z użytkowania na około dwa tygodnie. Dopiero po tym czasie można uznać, że nie stwarzają już zagrożenia zakażeniem.

  W sytuacji, w której mamy do czynienia ze świerzbem rozprzestrzenionym w mieszkaniu, wymagane jest podjęcie profesjonalnej dezynfekcji i dezynsekcji. W naszej firmie oferujemy nowoczesne metody dezynsekcji wszystkich rzeczy, z którymi kontakt miały osoby zakażone: odzieży, pościeli, ręczników, artykułów higienicznych. Oferujemy profesjonalną dezynsekcję obiektu poprzez oprysk i zamgławianie. Profesjonalne zwalczanie świerzbu gwarantuje wysoką skuteczność. Działamy sprawnie i dyskretnie. Współpracujemy m.in. z ośrodkami opieki oraz noclegowniami.

  Profesjonalne zwalczanie świerzbowca ludzkiego odbywa się przy zastosowaniu dedykowanych insektycydów. W sytuacjach, w których tego rodzaju chemia mogłaby stwarzać potencjalne zagrożenie dla przebywających w obiektach osób, można zastosować ozonowanie. Ozon posiada silne właściwości utleniające i skutecznie zwalcza nie tylko roztocza, lecz także wirusy, bakterie i inne drobnoustroje.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...