• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Publikacje  /  Zwalczanie moli spożywczych

  Zwalczanie moli spożywczych

  Zwalczanie moli spożywczych 

  Z pewnością większość z nas spotkała się kiedyś z molami – spożywczymi lub odzieżowymi. Mole to owady z rzędu motyli. To jedni z głównych winowajców odpowiedzialnych za niszczenie zapasów spożywczych oraz ubrań w naszych domach. Mole składają jaja, z których w szybkim tempie wylęgają się kolejne osobniki. Wystarczy więc, że przyniesiemy do domu produkt z molami, a wkrótce będzie ich cała plaga. Mole spożywcze najczęściej bytują w suchych i szczelnie pakowanych produktach, takich jak mąki czy kasze. Dlatego zaleca się, aby zawsze po otwarciu przesypywać produkt do domowego pojemnika, przy okazji kontrolując, czy nie ma w nim moli.

  Jeżeli chodzi o mole ubraniowe, tutaj najwięcej szkód przynoszą larwy – to właśnie one wygryzają dziury w ubraniach z bawełny, wełny, moheru, a także w dywanach i futrach.

  Nawet jeżeli zauważą Państwo tylko jednego mola, to należy spodziewać się kolejnych. Jedna samica składa kilkadziesiąt jaj, z których wylęgają się kolejne osobniki. Z takim problemem trudno jest poradzić sobie samodzielnie. Niezbędne będzie profesjonalne zwalczanie moli.

  Mole spożywcze i odzieżowe zwalczamy metodą opryskową oraz zamgławianiem ULV. Metodę rozprowadzania środka dezynsekcyjnego dopasowuje się m.in. do rodzaju i metrażu pomieszczenia. Inaczej dezynsekcja przebiega w mieszkaniach prywatnych, a inaczej w zakładach przetwórstwa spożywczego. Oprysk podaje się punktowo, w miejsca najczęstszego bytowania szkodników. Zamgławianie ULV emituje zdecydowanie mniejsze krople od oprysku punktowego, które jak mgła unoszą się i wnikają we wszelkie wolne przestrzenie. Działanie zamgławiania jest więc o wiele szersze. Mikrocząsteczki z zamgławiania osiadają na powierzchniach, gdzie mogą pojawiać się insekty i są aktywne przez kilka tygodni.

  Po upływie kilku godzin od dezynfekcji i dokładnym przewietrzeniu mieszkania jest ono bezpieczne dla ludzi, w tym dzieci i kobiet w ciąży. Efekt działania dotyczy tylko insektów. W przypadku zamgławiania należy przygotować się na opuszczenie mieszkania na około trzy godziny.

  W naszej firmie oferujemy profesjonalne zwalczanie moli spożywczych i ubraniowych. Realizujemy zlecenia w mieszkaniach i domach prywatnych, lokalach użytkowych, biurach, piekarniach, sklepach spożywczych itp.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...