• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Publikacje  /  Metody zwalczania komarów

  Metody zwalczania komarów

  Metody zwalczania komarów 

  Nic nie potrafi tak skutecznie zepsuć letniego wypoczynku w ogrodzie, jak atak komarów i meszek. Ich ukąszenia bywają szczególnie uciążliwe dla osób wrażliwych, uczulonych oraz dla dzieci. Jak zatem uprzyjemnić sobie wypoczynek w otoczeniu zieleni i pozbyć się niechcianych gości na cały sezon? Sposobem jest profesjonalne zwalczanie komarów i meszek, czyli odkomarzanie.

  To usługa, z której skorzystać mogą nie tylko właściciele prywatnych posesji, lecz także właściciele hoteli, restauracji z ogrodami, administratorzy osiedli, parków, skwerów i miejskich terenów zielonych, w których występują owady latające oraz kleszcze. Warto wiedzieć, że oprysk na komary sprawdzi się najlepiej na dużych powierzchniach, a więc działkach z przestronnym ogrodem, sadem, bądź przeprowadzany na kilku posesjach sąsiadujących ze sobą.

   

  Oprysk przeciw komarom – na czym to polega?

  W firmie Erpol przeprowadzamy profesjonalne odkomarzanie na terenie Warszawy i całego regionu mazowieckiego. Wyróżniamy następujące metody:
  - chemiczna – w tym oprysk, zamgławianie przestrzenne, gorąca mgła (metoda termiczna) oraz zimna mgła (aerozolowanie ULV);
  - biologiczna – polega na stosowaniu larwicydów, a więc środków eliminujących larwy owadów, szczególnie w okolicach zbiorników wodnych i wód płynących;
  - fizyczna – do zastosowania na rozlewiskach i terenach podmokłych. Środki tworzą cienki film o niskim napięciu powierzchniowym, który osiadając na terenie wpływa na cykl życiowy owadów poprzez zniechęcanie do składania jaj przez samice oraz zapobieganie rozwojowi poczwarek.
  Metody chemiczne, a więc oprysk i zamgławianie, sprawdzają się świetnie na zróżnicowanych terenach, czyli działkach i w przestrzeniach miejskich. Warto stosować je tam, gdzie mamy trawniki, krzewy, drzewa, roślinność różnych gatunków i w różnych stopniach bujności oraz sztuczne zbiorniki wodne (np. fontanny, oczka ogrodowe, stawy, sadzawki itp.). Zamgławianie pozwala na uzyskanie wyższej efektywności działania, przy wykorzystaniu mniejszych ilości preparatów owadobójczych, w trosce o dobro środowiska oraz osób i zwierząt przebywających na danym obszarze. Mgła dociera we wszelkie zakamarki, w których mogą wylęgać się komary, meszki czy kleszcze.
  Przypominamy o konieczności odpowiedniego przygotowania terenu do odkomarzania, w tym przykryciu zbiorników wodnych, zamknięciu okien w budynkach oraz czasowym usunięciu poideł i karmników dla zwierząt.

   

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...