• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Publikacje  /  Jak wygląda odpluskwianie?

  Jak wygląda odpluskwianie?

  Jak wygląda odpluskwianie? 

  Pluskwy to jedne z najbardziej uciążliwych insektów, które możemy spotkać w naszych domach. Bardzo szybko potrafią się zaaklimatyzować, jednak wytępienie ich może okazać się dużo trudniejsze. Znanych jest wiele domowych sposobów pozbywania się tych niechcianych lokatorów, jednak dopiero skorzystanie z profesjonalnej pomocy pozwoli upewnić się, że za kilka dni owady nie wrócą.

  Pomieszczenie, które zostanie poddane zabiegowi odpluskwiania powinno zostać odpowiednio przygotowane. Insekty potrafią gnieździć się w nawet bardzo małych zakamarkach, dlatego dobrze jest poodsuwać od ścian wszystkie meble. Bardzo często siedliskiem pluskiew są łóżka i kanapy, dlatego dobrą praktyką będzie wyniesienie wszystkich tekstylnych elementów (pościel, koce, poduszki) i upranie ich osobno, a także rozłożenie sprzętów na pojedyncze segmenty, tak aby dać wygodny dostęp do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Jeżeli w domu przebywają zwierzęta, należy zabezpieczyć miski z wodą oraz jedzeniem, tak, aby nie dostał się do nich środek owadobójczy. Podobnie należy postąpić z wszelkimi przedmiotami osobistego użytku, takimi jak grzebienie, maszynki do golenia. Wszystkie urządzenia elektroniczne muszą zostać odłączone z prądu.

  Specjalista dezynsekcji najpierw podda pomieszczenie dokładnym oględzinom - pozwoli to lepiej zlokalizować miejsca, w których mogą występować pluskwy, a także upewnić się, że wszystkie sprzęty są właściwie przygotowane. Następnie za pomocą zamgławiacza dokona on oprysku specjalnym preparatem, który jest dla owadów silnie toksyczny. Zaleca się, aby przez około godzinę nikt nie przebywał w mieszkaniu po oprysku, póki środek owadobójczy całkowicie się nie wchłonie, a po powrocie, przez około godzinę powinno się jeszcze mieszkanie wietrzyć.

  Aby wzmocnić efekt odpluskwiania dobrze jest powstrzymać się na jakiś czas przez odkurzaniem i myciem poddanych opryskowi miejsc. Dokładnie wyczyścić należy jedynie te powierzchnie, które mogą mieć kontakt z żywnością.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...