• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Publikacje  /  Obrzeżek gołębi

  Obrzeżek gołębi

  Obrzeżek gołębi 

  Z kleszczami możemy mieć do czynienia nie tylko podczas wędrówek po lesie, lecz także podczas wizyt w parkach, na łąkach czy nawet w gospodarstwach hodowlanych, w których bytują ptaki. Mowa o szczególnie niebezpiecznym gatunku kleszcza, jakim jest obrzeżek gołębi, zwany także ptasim kleszczem czy kleszcz gołębi. Jego ugryzienia są niezwykle bolesne, a do tego niebezpieczne na ludzi.

  Gdzie można go spotkać?

  Największe skupiska obrzeżka gołębiego spotykane są w środowiskach bytowania ptactwa a więc w kurnikach, na drzewach, w lasach, na łąkach, lecz także na nieużytkowanych poddaszach i strychach. Obrzeżek gołębi należy do pajęczaków. Ma od 0,5 do 1 cm długości i od 0,3 do 0,7 cm szerokości. Ma szary lub cielisty kolor. Ugryzienie obrzeżka bardzo boli i szybko objawia się zaczerwienieniem oraz miejscowym obrzękiem skóry i swędzeniem. W niektórych przypadkach obrzęk obejmuje całą kończynę, a nawet stronę ciała. W reakcji alergicznej na ukąszenie wystąpić mogą nudności, wymioty, duszności, zawroty głowy czy gorączka. Takiej sytuacji nie należy lekceważyć, ponieważ tak jak inne kleszcze, obrzeżek gołębi może przenosić boreliozę oraz odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.

  Tylko profesjonalne zwalczanie

  Warto podkreślić, że samodzielne zwalczanie obrzeżka gołębiego jest niezwykle trudne. Gatunek ten jest odporny na niskie temperatury i może przetrwać bez pożywienia nawet pół roku. Biorąc pod uwagę, że podczas prób samodzielnego zwalczania tego szkodnika może dojść do ugryzienia, zdecydowanie lepiej skorzystać z profesjonalnej obsługi.

  W naszej firmie stosujemy opryskiwanie i zamgławianie specjalistycznymi środkami chemicznymi ukierunkowanymi na zwalczanie obrzeżka gołębiego. Korzystając z usług zawodowców można mieć pewność, że pozbędziemy się zarówno dorosłych osobników, jak i larw. Tego rodzaju dezynsekcję najczęściej przeprowadzamy na poddaszach, strychach i w obiektach gospodarczych. Bywa, że konieczne jest usunięcie tapet, boazerii i paneli.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...