• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Publikacje  /  Deratyzacja - jak przebiega?

  Deratyzacja - jak przebiega?

  Deratyzacja - jak przebiega? 

  Wielu z nas nie kojarzy za specjalnie widoku szczurów czy myszy biegających po osiedlu czy klatce schodowej. Nie znaczy to jednak, że szkodniki te po prostu nie wybrały sobie naszych okolic do mieszkania. Należy przyznać, że skupiska ludzi są dla szczurów idealnym miejscem do zasiedlenia – najczęściej jest tam ciepło, a do tego zawsze można znaleźć coś do zjedzenia. Dodatkowo zwierzęta te nie wymagają żadnych konkretnych warunków do bytowania – są bardzo inteligentne i wytrzymałe.

  To, że na co dzień nie widzimy szczurów w okolicy naszych domów czy mieszkań to zapewne zasługa regularnej deratyzacji, przeprowadzanej przez administrację osiedli czy miasta. Zabieg ten jest przeprowadzany obowiązkowo i prewencyjnie, aby zapobiec zbytniemu rozmnożeniu się tych szkodników.

  Aby jednak zabiegi te były skuteczne, nie tylko należy je przeprowadzać regularnie, ale także w odpowiedni sposób. Dlatego też warto skorzystać z oferty profesjonalnych firm, doświadczonych w tego rodzaju pracach. W naszej firmie często otrzymujemy zlecenia deratyzacji w konkretnych pomieszczeniach czy na wybranych obszarach. Bogate doświadczenie w zakresie tego rodzaju usług sprawiło, że dobrze wiemy, jakich środków i technik użyć, aby usługa była skuteczna.

  Najczęściej korzystamy z metod fizycznych oraz mechanicznych. Każdą pracę rozpoczynamy od dokładnego sprawdzenia miejsc żerowania i mieszkania szczurów, aby dostosować metodę zwalczania do danej sytuacji. Jeśli znajdziemy w danym budynku szczeliny, którymi zwierzęta mogą przedostawać się do środka, łatamy je bądź przekazujemy taką informację administracji budynku.

  W przypadku deratyzacji często wykorzystujemy metodę stacji deratyzacyjnych – pułapek z wyłożonymi trutkami. Niezwykle ważne jest to, aby wykorzystana trucizna nie działała natychmiast. W takiej sytuacji bowiem inne szczury zobaczą, że jeden osobnik zginął od konkretnej substancji i już jej nie ruszą.

  W naszej firmie zawsze dobieramy techniki i środki do konkretnych prac, dzięki czemu masz pewność najwyższej skuteczności. Zachęcamy do kontaktu w celu zamówienia naszej wizyty.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...