• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Publikacje  /  Jak pozbyć się pluskiew?

  Jak pozbyć się pluskiew?

  Jak pozbyć się pluskiew? 

  Jak wygląda pluskwa?

  Ciemnobrązowy, owalny pancerzyk, mocno spłaszczony tułów, trzy pary odnóży. Tak wyglądają pluskwy - cimex lectularius. Jeśli zauważysz je w swoim domu, bezzwłocznie skorzystaj z usług firmy dezynsekcyjnej, która się ich skutecznie pozbędzie. Jej pracownicy posługują się silnymi detergentami przeznaczonymi dla tych insektów; tylko wtedy, gdy ich użyją, będziesz mieć pewność, że do Ciebie nie wrócą! To owady, które mają zdolność hibernacji, dlatego trudno je wytępić.

  Jak pozbyć się pluskwy z mieszkania?

  Problem z pluskwami może dotyczyć niemal każdego, te szkodniki najczęściej przychodzą z nami do mieszkania po podróży. Kiedy śpimy w hotelu, podróżujemy samolotem lub autobusem, wystawiamy się na ryzyko pluskiew. Co więcej, mogą się one dostać do naszego wnętrza razem ze starymi meblami pochodzącymi ze szrotu lub śmietnika — jeśli lubisz zdobywać w ten sposób elementy wyposażenia, uważaj!

  Czasami pluskwy zamieszkują sąsiednie lokum lub klatkę schodową. W takiej sytuacji wystarczy otworzyć drzwi czy zaprosić sąsiada, a przeniosą się do naszego mieszkania.

  Gdzie ukrywają się pluskwy domowe?

  To niewielkie szkodniki, które skrywają się w trudno dostępnych, niewidocznych zakamarkach. Najczęściej znajdziesz je w:

  • starych meblach,

  • pod tapetami i tapicerkami,

  • żaluzjach i firanach

  • ramach obrazów.

  Jeśli te elementy znajdują się w Twoim mieszkaniu, istnieje większe ryzyko, że zalęgną się w nim pluskwy.

  Jak wygląda ugryzienie pluskwy?

  Ugryzienia pluskwy domowej są niezwykle nieprzyjemne i mogą powodować świąd, zaczerwienienie oraz reakcje alergiczne u osób wrażliwych. Pluskwy domowe to małe owady, które często występują w łóżkach, kanapach, dywanach oraz wszystkich innych miejscach, gdzie mogą znaleźć schronienie. Stanowią one poważne zagrożenie dla zdrowia, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać objawy ugryzień pluskiew i jak im zapobiegać.

  Ugryzienia pluskiew są zazwyczaj małe, czerwone grudki, które mogą pojawić się na skórze 1-3 dni po kontakcie z owadem. Objawy mogą różnić się u poszczególnych osób, ale najczęściej występują świąd, zaczerwienienie oraz obrzęk wokół miejsca ugryzienia. Aby uniknąć infestacji pluskiew, należy regularnie czyścić i odkurzać miejsca, gdzie mogą się one ukrywać, takie jak łóżka, kanapy czy dywany. Ponadto, warto zainwestować w specjalne pokrowce na materace oraz spryskiwać meble i dywany środkami odstraszającymi te owady.

  W przypadku ugryzień pluskiew, ważne jest, aby nie drapać miejsca ugryzienia, gdyż może to spowodować zakażenie oraz trudniejsze gojenie się skóry. Należy zastosować chłodne okłady na miejsce ugryzienia oraz zastosować maść przeciwwysiękową, aby złagodzić świąd i zaczerwienienie. Jeśli objawy się nasilają, warto skonsultować się z lekarzem, aby otrzymać odpowiednie leczenie.

  Podsumowując, ugryzienia pluskiew domowej mogą być uciążliwe i powodować różnego rodzaju reakcje alergiczne. Dlatego ważne jest, aby znać objawy ugryzień pluskiew oraz jak im zapobiegać, aby utrzymać swoje mieszkanie wolne od tych niepożądanych owadów.

  Zwyczaje pluskwiew domowych

  Czy pluskwy skaczą?

  Pluska nie skacze. Owady te nie mają skrzydeł i nie latają, poruszając sie tylko na odnurzach pluskwy sprawnie wspinają się po łóżku, fotelu lub innym meblu w celu zdobycia żywiciela. Przy małej populacji owadów, zapach pluskwy jest również nie wyczuwalny.

  Czy pluskwy gryzą w dzień?

  Pluskwy są owadamy gryzącymi głównie nocą, w ciągu dnia zazwyczaj unikają światłą i chowają się w swoich kryjówkach.

  Czy pluskwy gryzą przy zapalonym świetle?

  Pluskwy nie gryzą przy zapalonym świetle, ponieważ są one zwierzętami nocnymi i unikają jasnego światła. Wolą aktywność nocą, kiedy mogą bezpiecznie szukać pożywienia w cieple i ciemności. Jeśli masz w domu pluskwy, a nie wykonałeś jeszcze dezynsekcji - warto spać przy zapalonej lampce aby ograniczyć ilość ugryzień owadów.

  Czy pluskwy żyją w ubraniach?

  Czy pluskwy żyją w ubraniach? To częste pytanie zadawane przez osoby, które zmagają się z problemem infestacji tych uciążliwych owadów. Pluskwy to małe, płaskie insekty, które żywią się krwią ludzką i zwierzęcą. Mogą przyczynić się do wystąpienia nieprzyjemnych ukąsień oraz alergii u osób, które są na nie uczulone.

  Choć pluskwy są znane głównie z zamieszkiwania w łóżkach i materacach, czy mogą również żyć w naszych ubraniach? Odpowiedź brzmi: tak, pluskwy mogą żyć w ubraniach. Zwłaszcza jeśli ubrania są przechowywane w miejscach, gdzie owady te mają dostęp, na przykład w pobliżu łóżka lub w szafie.

  Pluskwy mogą również przenieść się z jednego ubrania na drugie, co sprawia, że infestacja może się szybko rozprzestrzeniać. Dlatego ważne jest regularne pranie i przechowywanie ubrań w miejscach, które są trudno dostępne dla insektów.

  Czy ugryzienie pluskwy swędzi?

  Tak, ugryzienie pluskwy zazwyczaj swędzi. Objawia się to jako czerwone, swędzące plamki lub grudki na skórze, które mogą trwać nawet kilka dni. W przypadku reakcji alergicznej na ukąszenie pluskwy, objawy mogą być bardziej nasilone i wymagać specjalistycznej opieki medycznej. Dlatego ważne jest, aby natychmiast skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą po zmianach na skórze spowodowanych ukąszeniem pluskwy.

  Pluskwy zwalczanie. Jak się ich pozbyć? Zacznij od tego!

  Pluskwy to szkodniki, które mogą stanowić zagrożenie dla Twojego zdrowia oraz komfortu. Dlatego nie bagatelizuj problemu infestacji pluskwami i podejmij niezbędne środki zaradcze, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed tymi uciążliwymi insektami. Zapobieganie jest zawsze lepsze niż leczenie, dlatego regularnie sprawdzaj swoje ubrania i inne tekstylia pod kątem obecności pluskiew, aby uniknąć infestacji.

  Nawet jeśli zdecydowałeś się skorzystać z usług usuwania pluskiew firmy dezynsekcyjnej i szukasz najszybszej metody zwalczania pluskiew po odkryciu szkodników w swoim domu, warto rozważyć różne sposoby zwalczana. Profesjonalne zwalczanie pluskiew wykonują firmy dezynsekcyjne. W takiej sytuacji w pierwszej kolejności możesz dokładnie odkurzyć oraz umyć wszystkie meble ze szczególną dbałością o wszystkie szczeliny, zakamarki i załamania. Poza tym zaleca się wyprać pościel, firany i pluszowe zabawki w najwyższej możliwej temperaturze. Dodatkowo warto kupić pułapki na pluskwy, aby upewnić się czy owady faktycznie są w naszym domu.

  Odpluskwianie mieszkania. Domowe sposoby zwalczania pluskiew

  Jeśli nie możesz skorzystać ze specjalistycznych usług zwalczania pluskiew i zdecydujesz się skorzystać jedynie z domowych sposobów, by pozbyć się pluskiew, pamiętaj, by dobrać odpowiednie specjalistyczne produkty dedykowane na pluskwy.

  w sklepach dostępne są specjalistyczne środki chemiczne przeciwko pluskwom. Jednym z top produktów na pluskwy jest BOMBA DELTACAPS FORTE STRONG.

  Zyskaj pewność, że szkodniki nie pojawią się więcej w Twoim domu i skorzystaj z dezynsekcji pluskwy domowej którą od wielu lat oferuje nasza firma!

  Jakie usługi zwalczania pluskiew oferujemy?

  Walka z pluskwami nie zawsze jest łatwa, dlatego przed umówieniem wizyty zawsze staramy się doradzić najlepszą metodę zwalczania pluskiew indywidualnie dla każdego klienta. Najszybsze rezultaty widoczne są zazwyczaj przy metodzie wymrażania pluskiew, ale nie w każdym przypadku można wykonać skutecznie ten rodzaj dezynsekcji zazwyczaj ze względu na duża ilość przedmiotów w mieszkaniu - kryjówki pluskwy domowej.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...