• Jak skutecznie pozbyć się szczura?

  Jak skutecznie pozbyć się szczura? 

  Pojawienie się w domu czy też budynku gospodarczym gryzoni nie jest z pewnością najprzyjemniejszym widokiem w życiu. W wielu osobach ten widok budzi wręcz wstręt oraz odrazę. Niestety nie potrzeba wiele, by szczury czy też myszy przedostały się do wnętrza naszych mieszkań. Pierwsze z wymienionych zwierząt są jednak znacznie bardziej niebezpieczne niż ich mniejsze „kuzynki”. Przenoszą bowiem groźne dla człowieka choroby m.in. tyfus, włośnica czy też salmonelloza, a ponadto zjadają produkty spożywcze oraz atakują zwierzęta hodowlane. Powodują jednak znacznie więcej szkód. Mogą przegryźć instalację elektryczną, co może doprowadzić nawet do wystąpienia pożaru. Jak więc skutecznie pozbyć się szczura, by nie mieć z nim więcej problemów?

  Domowe sposoby a skuteczność

  W walce z gryzoniami pomocne mogą być czworonożne zwierzęta, które są najlepszymi przyjaciółmi każdego człowieka, czyli psy i koty. Niekiedy ich sama obecność może odstraszać szczury. Niektóre osoby korzystają również z roślin, za którymi, krótko mówiąc, nie przepadają te zwierzęta. Wśród nich można wymienić m.in. cytrynę, czosnek czy kolendrę. Żaden z tych sposobów nie daje jednak jakiejkolwiek pewności, że na całkowite pozbycie się szczurów. Dlatego też wiele osób sięga po rozwiązania dostępne na rynku m.in. pułapki, substancje chemiczne czy też odstraszacze elektroniczne. Pierwsza z wymienionych metod cieszy się sporą skutecznością, gdyż zwłaszcza pułapki mechaniczne działające na zasadzie zatrzasku pozwalają na eksterminację złapanych gryzoni. Popularne wśród wielu osób są także substancje chemiczne w postaci trutek na szczury, które efektywnie zwabiają gryzonie, a następnie w ciągu kilku dni zabijają je.

  Chcesz mieć pewność, że pozbędziesz się szczurów? Postaw na profesjonalną deratyzację

  Domowe sposoby domowymi sposobami, ale w przypadku pojawienia się tych gryzoni tak naprawdę nie ma czasu na eksperymentowanie. Zagrożenie przenoszonymi przez nie chorobami jest bowiem zbyt duże, by zwlekać. Warto wezwać w celu pozbycia się szczurów specjalistów, którzy przeprowadzą profesjonalną deratyzację i zapobiegną szybkiemu rozmnażaniu się tych zwierząt. Fachowcy dobiorą odpowiednie rozwiązanie do zaistniałej sytuacji i raz na zawsze pozbędą się Twojego problemu z gryzoniami.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...