• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Publikacje  /  Dezynsekcja - jak przebiega?

  Dezynsekcja - jak przebiega?

  Dezynsekcja - jak przebiega? 

  Obecność insektów w domu nie jest niczym przyjemnym. Wielu z nas doświadczyło z pewnością chwili, kiedy wieczorem wchodził do kuchni napić się wody, a tam zastał uciekające karaluchy czy inne szkodniki. Często mieszkańcy nie są w stanie poradzić sobie z niechcianymi gośćmi, przez co zaczynają zapraszać do siebie znajomych.

  Jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z inwazją insektów w domu, z pewnością pomoże Ci zamówienie usługi dezynsekcji. Wykonuje ją profesjonalna firma z wykorzystaniem różnych metod, które dobiera się do konkretnego zlecenia.

  Dezynsekcja najczęściej wykonywana jest dyskretną i wysoce skuteczną metodą żelową. Stosuje się ją w przypadku obecności prusaków, karaluchów, mrówek czy mrówek faraona. Polega ona na aplikacji specjalnego żelu na konkretne powierzchnie, w których przebywają owady bądź na drogach ich wędrówek w mieszkaniu.

  Głównymi zaletami tego typu dezynsekcji jest jej pełne bezpieczeństwo dla mieszkańców. Pozostawiony żel jest w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych. Dla insektów natomiast stanowi trutkę pokarmową, która wywołuje reakcję łańcuchową – kolejne osobniki zarażają się od siebie wzajemnie.

  Metoda żelowa jest skuteczna nawet do 12 miesięcy. W tym czasie możemy cieszyć się wolnością od wspomnianych wcześniej insektów.

  Innym sposobem pozbycia się szkodników z domu jest metoda opryskowa. Polega na pokryciu powierzchni pomieszczenia specjalną substancją przy pomocy opryskiwacza. Zapewnia on dotarcie nawet do największych zakamarków domu. Sposób ten jest skuteczny na większość owadów, w tym karaluchy, pluskwy, pająki i wiele innych.

  Dezynsekcja opryskowa wymaga jednak odpowiedniego przygotowania mieszkania czy poszczególnych pomieszczeń. Trwa też dłużej, a po jej przeprowadzeniu należy również zachować ostrożność.

  Jeśli zastanawiasz się, czy zamówić u siebie usługę dezynsekcji – nie wstydź się! Skontaktuj się z nami i przedstaw swoje oczekiwania. Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie spełnić wszystkie Twoje preferencje i oczyścić Twój dom z insektów!

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...