• Jesteś tutaj:  Strona główna  /  Publikacje  /  Odkomarzanie w ogrodzie

  Odkomarzanie w ogrodzie

  Odkomarzanie w ogrodzie 

  Jednymi z najbardziej dokuczliwych owadów dla człowieka są komary. Istnieje wiele sposobów na walkę z tymi zdeterminowanymi insektami, którą z pewnością warto podjąć, aby w pełni cieszyć się czasem spędzanym na świeżym powietrzu.

  Domowe sposoby na odstraszenie komarów

  Wiele osób stara się zapobiec ukąszeniom poprzez stosowanie tradycyjnych, znanych od dawna metod walki z tymi natrętnymi owadami, które szczególnie w sezonie letnim, nie odstępują nas na krok.

  Wśród sposobów na ich odstraszenie, można wyróżnić m.in. zapach wanilii czy octu, a także woń cebuli oraz czosnku, który nanoszony na skórę, może zmniejszyć ryzyko ukąszeń. Na runku dostępne są również rozmaite preparaty w wygodnej formie sprayu, które mogą pomóc nam w walce z komarami.

  Istnieją również rośliny i zioła, które dzięki swojemu zapachowi, przyczyniają się do odstraszania komarów. W ich skład wchodzą m.in. pelargonie, bazylia, lawenda wąskolistna, kocimiętka czy koper włoski. Zasadzone w ogrodzie nie tylko będą jego ozdobą, ale mogą również stać się ochroną przed uciążliwymi insektami.

  Profesjonalne odkomarzanie – skuteczna walka z insektami

  Jeśli domowe sposoby nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz skorzystać z profesjonalnego odkomarzania, wykonywanego przez specjalistów. Dobór jego metody zależny jest m.in. od położenia działki oraz powierzchni opryskiwanego terenu.

  Coraz większą popularnością cieszy się zamgławianie termiczne. Polega ono na rozpyleniu substancji chemicznych w formie pozwalającej na szybkie rozprzestrzenianie się środka po opryskiwanym terenie. Dzięki tej metodzie, dociera on w najmniejsze zakamarki ogrodu, w tym także zarośla i wysokie trawy, które często są miejscem lęgu komarów, skutecznie ograniczając ich występowanie.

  Jak zabezpieczyć się przed komarami?

  Jednym z kluczowych elementów skutecznej ochrony przed insektami żerującymi w ogrodzie, jest jego odpowiednia pielęgnacja. Należy dbać o rośliny oraz regularnie kosić trawę i zarośla, co pozwoli ograniczyć rozwój komarów.

  Pomocne mogą okazać się również larwicydy, które stosowane w miejscu lęgu komarów, uniemożliwiają ich rozwój. Warto zaznaczyć że metoda biologiczna oddziałuje jedynie na komary. Jest całkowicie bezpieczna dla dzikich i domowych zwierząt oraz ludzi, przez co bez obaw można stosować ją na działkach oraz w przydomowych ogródkach, ciesząc się letnimi wieczorami spędzanymi w otoczeniu zieleni.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...