• Ozonowanie – skuteczna ochrona przed wirusami

  Ozonowanie – skuteczna ochrona przed wirusami 

  W dobie pandemii szukamy rozwiązań, które pozwolą nam walczyć z wszelkimi drobnoustrojami zagrażającymi zdrowiu i życiu ludzi. Dezynfekcja stała się jednym z najpopularniejszych używanych słów w każdym języku. Zastanawiamy się, czy istnieją rozwiązania pozwalające na dokładne oczyszczenie powierzchni i powietrza? Odpowiedzią na rosnącą potrzebę dezynfekcji jest ozonowanie.

  Na czym polega ta metoda?

  Metoda ta wykorzystuje naturalne właściwości ozonu, inaczej nazywanego „aktywnym tlenem”. Wchodząc w reakcje z zanieczyszczeniami takimi, jak bakterie, wirusy czy zarodniki pleśni, doprowadza do ich utlenienia, a w konsekwencji rozłożenia na cząstki o niskiej szkodliwości. Gaz ulega redukcji do neutralnego tlenu.

  Ozonowanie a wirusy

  Wykorzystywanie tego rodzaju dezynfekcji powoduje unieszkodliwienie wielu wirusów różnego typu. Jednym z nich są koronawirusy. Skuteczną dezynfekcję można przeprowadzić, stosując gaz nawet o niskim stopniu koncentracji. W takiej postaci nie zagraża w żaden sposób otoczeniu i zdrowiu ludzi. Wraz ze zwiększeniem stężenia, zwiększa się spektrum działania gazu. Proces unieszkodliwia wszelkie wirusy, doprowadzając do ich inaktywacji.

  Bezpieczna metoda dezynfekcji

  Ozon to gaz naturalnie występujący w powietrzu. Jedynie wysokie jego stężenie lub długotrwała ekspozycja na jego działanie mogłoby zaszkodzić zdrowiu. Stosowany w procesie ozon jest dostosowany do zaleceń Agencji Bezpieczeństwa Pracy i Zdrowia, które określają najwyższy możliwy poziom koncentracji oraz maksymalny czas, w którym organizm może bezpiecznie być wystawiony na działanie tego gazu. Podczas przeprowadzania czyszczenia stosowane są zabezpieczenia w postaci odpowiednich kombinezonów i masek ochronnych.

  Zalety stosowania tej metody

  Metoda ta, oprócz udowodnionej naukowo skuteczności, niekiedy większej niż środków chemicznych, jest bardzo bezpieczna dla środowiska. Pozwala pozbyć się nieprzyjemnych, uciążliwych zapachów z pomieszczeń, a także unieszkodliwiać bakterie, grzyby i alergeny.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...