• Zwalczanie szkodników drewna metodą iniekcji

  Zwalczanie szkodników drewna metodą iniekcji 

  Choć zwyczajowo mówimy, że drewniane elementy konstrukcyjne bądź meble z drewna zostały zaatakowane przez kornika, to warto podkreślić, że w rzeczywistości mamy do czynienia z innymi gatunkami owadów. Korniki, czyli z łac. Scolytidae, to szkodniki atakujące drewno żywe, a nie wyrobowe. Do największych szkodników elementów drewnianych w naszych domach należą m.in: Spuszczel pospolity (Hylotrupes bajulus), Kołatek domowy (Anobium punctatum), Stukacz świerkowiec (Ernobius mollis), Tykotek pstry (Xestobium Rufovilossum), Krokwiowiec piłkorożny (Priobium carpini) czy Miazgowiec parkietowiec (Lictus Linearis).

  Co najczęściej pada ofiarą drewnojadów?

  Szkodniki z grupy tzw. drewnojadów atakują najczęściej elementy konstrukcyjne, takie jak belki, podłogi czy ramy okienne, a także meble. Wyżej wymienione gatunki charakteryzują się intensywnym rozmnażaniem. Osobników jest bardzo dużo i nieustannie drążą one tunele w drewnie, dlatego rozpoznanie ich obecności wymaga pilnej interwencji wyspecjalizowanej ekipy. Na ataki drewnojadów najbardziej narażone są domy drewniane, a także obiekty zabytkowe, w tym sakralne.

  Na czym polega metoda iniekcji?

  W celu zwalczenia szkodników drewna metodą iniekcji w porażonym elemencie wykonujemy w ustalonych miejscach niewielkie odwierty, ówcześniej oczyszczając powierzchnię z luźnych elementów i trocin, a następnie umieszczamy specjalne iniektory, do których pod ciśnieniem podany zostaie środek chemiczny zwalczający szkodniki. Preparaty stosowane przez naszą firmę niszczą wszelkie formy życia szkodników, a dodatkowo impregnują drewno i chronią przed ponownym atakiem szkodników.

  W naszej firmie oferujemy także zwalczanie drewnojadów preparatem XILIX żel, usuwającym drewnożerne larwy owadów takich jak kołatek, spuszczel pospolity, drwalnik czy miazgowiec. Dezynsekcję metodą XILIX rekomendujemy do zastosowania wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest przeprowadzenie iniekcji.

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...