• Przygotowania do zabiegów

  Przygotowania do zabiegów 

  Na wstępie chcieliśmy podziękować za zaufanie którym Państwo nas obdarzyli. Zapewniając iż wybór ten był słuszną decyzją, gwarantujemy dyskrecję, profesjonalną obsługę, i umiarkowane ceny.
  Mając na względzie Państwa bezpieczeństwo, komfort i satysfakcję z przeprowadzonych prac, pragniemy przekazać niezbędne informacje, które pomogą w przygotowaniach do planowanej wizyty naszego technika.
  Mamy nadzieję, iż niniejsze informacje okażą się pomocne, odpowiedzą na pytania i rozwieją Państwa wątpliwości, dzięki czemu zabieg dezynsekcji będzie przeprowadzony sprawnie i w sposób mało kłopotliwy.

   

  PRZYGOTOWANIE DO DEZYNSEKCJI METODĄ OPRYSKOWĄ
  prusaki,  karaluchy,  pluskwy,  mrówki,  rybiki cukrowe

  Niezależnie od tego, czy zabiegowi poddawane są wyłącznie wybrane pomieszczenia np. kuchnia, łazienka, czy całe mieszkanie, najważniejszymi czynnościami o których nalezy pamiętać to:

  • zabezpieczenie żywności i przedmiotów mających z nią bezpośredni kontakt ( sztućce, naczynia kuchenne) w następujący sposób: można je pochować do szafek, do lodówki lub spakować do foliowych worków,

  • ta sama czynność odnosi się do karmy dla zwierząt, poideł, misek,

  • należy pamiętać również o pozostałych przedmiotach znajdujących się na wierzchu, by uchronić je przed kontaktem z nanoszonym preparatem tj. przedmioty osobiste i codziennego użytku: kosmetyki, szczotki do zębów, ręczniki, wywieszone pranie itd.,

  • niezwykle ważnym wyposażeniem szczególnej ochrony przed kontaktem z aplikowanymi środkami chemicznymi oraz powierzchniami pokrytymi tymże środkami są zabawki i przedmioty z którymi kontakt mają dzieci, toteż należy je zebrać w jednym miejscu np. na łóżku lub umieścić w pudełkach lub workach woliowych,

  • o ile to możliwe, warto odsunąć od ścian meble na ok. 30-50 cm,
  • oczywiście w trakcie dezynsekcji, zwierzęta domowe powinny być wyprowadzone lub wyniesione z mieszkania, a ich legowiska odpowiednio zabezpieczone, ( należy zwrócić szczególną uwagę na akwaria z rybami i teraria z płazami i gadami - szczelnie przykryć i koniecznie wyłączyć napowietrzanie oraz osłonić filtry). Organizmy zmiennocieplne, zimnokrwiste są szczególnie wrażliwe na środki chemiczne które mogą okazać się dla nich toksyczne,
  • warto zdemontować rewizję wodomierzy, ekrany szachtów osłaniających rury c.o. i gazowe, cokoły pod szafkami, filtry w okapach kuchennych, listwy narożne łączące blat kuchenny ze ścianą
  • niezwykle ważny dla skuteczności zabiegu będzie dostęp do szafek pod zlewem oraz tył lodówki. Jeśli jest to lodówka wolnostojąca warto ją lekko odsunąć od ściany,

  W żadnym wypadku nie wykonuje się oprysków w lodówce, piekarniku, kuchence mikrofalowej, chlebaku itd.
  Podczas zabiegu w mieszkaniu nie powinny się znajdować dzieci, zwierzęta domowe, osoby chore, kobiety w ciąży. Zaleca się aby w lokalu poza technikiem przebywała co najwyżej jedna osoba, zachowując przy tym bezpieczną odległość od rozpylanej cieczy roboczej.
  Po wykonanym oprysku mieszkanie należy opuścić na czas schnięcia preparatu - ok. 1,5 godziny, a następnie dokładnie przewietrzyć. Możliwe jest pozostawienie otwartych okien i drzwi balkonowych podczas przebywania poza mieszkaniem. Po powrocie trzeba zmyć środek chemiczny z powierzchni bezpośrednio kontaktujących się z żywnością (blaty, stoły itp.) czy powierzchnią z którą kontakt ma nasze ciało (wanny, brodziki, umywalki itd.), a co najważniejsze z powierzchniami i przedmiotami których dotykają dzieci ( szczebelki łóżeczek dziecięcych, mebelki, posadzka w pokoju dziecka, zabawki itd.)
  Jednakże należy pamiętać iż zmycie środka jest jednocześnie ustaniem jego właściwości biobójczych. Wobec powyższego zalecia się aby pozostawić preparat na mozliwie jak największej powierzchni ( o ile to możliwe ).
   

  PRZYGOTOWANIE DO DEZYNSEKCJI METODĄ ŻELOWĄ
  prusaki,  karaluchy,  mrówki faraona

  Zabieg zwalczania karaczanów tj. prusaków i karaluchów, przy użyciu preparatu w formie żelu ( aplikacji trutki pokarmowej ) - jest bardzo bezpieczny, a co za tym idzie nie wymaga za wielu czynności przygotowawczych.
  Pomieszczenie należy starannie odkurzyć, sprzątnąć a powierzchnie płaskie zmyć. O ile to możliwe należy również odsunąć od ścian lekie mebelki w kuchni i łazience do ok. 50cm ( lodówka, pralka )
  Należy zdemontować o ile to możliwe - cokoły ochronne pod szafkami oraz naroża ozdobne (blat-ściana), w taki sposób aby również tam wyłożyć trutkę.

  Nie ma konieczności chowania produktów spożywczych, sztućców, ani późniejszego opuszcznia pomieszczenia i jego wietrzenia.
  Metoda żelowa jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych metod dezynsekcyjnych zwalczających owady biegające karaczany.
  Polecana przez profesjonalne ekipy ddd.
  Szczegółowy opis samej metody znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce "opis stosowanych metod"

  • Deratyzacja

   Szczury i myszy stanowią ogromne zagro-
   żenie dla zdrowia ludzkiego, szczególnie dla...

  • Dezynsekcja

   Polega przede wszystkim na tępieniu
   szkodliwych owadów zwłaszcza...

  • Dezynfekcja

   Postępowanie mające na celu maksymal-
   ne zmniejszenie liczby drobnoustrojów...

  • Dezynfekcja po zgonie

   Przykry zapach, zanieczyszczenia biolo-
   giczne, krew, tkanki, muszą być bezpiecznie...

  • Ozonowanie

   Ozon jest niebieskawym gazem
   o specyficznej ostrej woni...

  • Likwidacja zapachów

   Po pożarach, dymu papierosowego, fermen-
   tacji, rozkładu gnilnego, fekaliów, chemii, itp

  • Odkomarzanie

   Zwalczanie komarów to forma zabiegu
   mająca na celu poprawę naszego...

  • Monitoring HACCP

   Monitoring HACCP ma na celu czynną
   ochronę przed szkodnikami poprzez...

  • STOP ptakom

   Ptaki miejskie żyjące na wolności są
   uznawane za zwierzęta udomowione...